Reklama
 
Blog | Alena Matulová

Přírodní kosmetika mi okamžitě učarovala

Jsem typická žena, která by si bez kosmetiky nedokázala představit jediný den. Pohled na poličky v koupelně mluví dost jasně a poukazuje na to, že jsem na kosmetice závislá. Každý týden si koupím něco nového a upřímně se ani moc nezajímám o to, jaké je složení, co daný výrobek obsahuje a podobně. Je mi to jedno, protože jsem ještě nikdy neměla žádné reakce. Až do teď.

Bylo to ráno jako každé jiné. Jakmile jsem se probudila, následoval tradiční ranní rituál, který zahrnoval i péči o obličej a líčení. Ten den jsem si zrovna obličej namazala nějakým novým krémem, o kterém jsem ani nevěděla, kde jsem jej vlastně koupila. Vše bylo v pořádku, já se připravila a vydala do práce.

Jenže už v autě mě začala pálit pokožka na lícních kostech, než jsem dojela do práce, měla jsem pocit, že mi obličej hoří celý. Okamžitě jsem letěla k zrcadlu, kde se mi naskytl nepříliš krásný pohled: byla jsem v celém obličeji a dokonce i na krku a v dekoltu červeně flekatá a oteklá. V tu chvíli mi došlo, proč se na mě lidé ve výtahu tak znechuceně dívali. Vyžádala jsem si volno a upalovala k doktorovi.

A tam přišel šok. Bylo mi sděleno, že se jedná o alergickou reakci a že bych si měla přečíst složení na kosmetických produktech, které používám. Ty běžné jsou totiž plné ropných látek, barviv a jiných složek, které nejsou zrovna dvakrát příznivé pro zdraví.

Doma jsem všechnu kosmetiku hodila do koše, posadila se k internetu a začala hledat. Od kamarádky jsem věděla, že existuje čište přírodní kosmetika, ve které se nevyskytují žádné škodlivé látky ani chemie. Našla jsem stránku pilulka.com, kde měli pestrý výběr a rozumné ceny. Bylo rozhodnuto a já jsem byla připravena změnit svůj přístup ke kosmetice.

Teď s odstupem několika týdnů si přírodní kosmetiku nemůžu vynachválit. Je daleko lehčí, zdravější, mnohem lépe voní a já se nemusím bát, že se ze mě zase někdy naprosto nečekaně stane ošklivá flekatá obluda.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama