Reklama
 
Blog | Alena Matulová

Nic jiného, nežli látkové rolety, nepřipadalo v úvahu

Moje maminka se na stará kolena rozhodla, že by chtěla opustit svůj malý byteček a přestěhovat se do seniorského centra, kde jí podle ní bude mnohem lépe. Držela se toho názoru, že tam o ní bude postaráno a ona se tak nebude muset o nic starat, což si snad po tolika letech tvrdé dřiny zaslouží. Nikdo jsme jí to nevymlouval, já jsem zajistila místo v místním domově důchodců, kde mají volnější režim, a mohli jsme se pustit do stěhování.

Maminka dostala krásný pokojíček, který díky volným kapacitám mohla momentálně využívat sama. Vytřídili jsme její věci, protože bylo jasné, že všechno si s sebou vzít nemůže, ale maminka se tohoto úkolu zhostila s vervou a byla opravdu pečlivá. Nakonec si s sebou vzala jen oblíbený stoleček, jednu komodu, kterou si před mnoha lety kupovala s mým tatínkem a ještě několik drobností. Ostatní vybavení bylo součástí jejího nového domova. Co jsem ale mamince zakázala vzít s sebou, byly látkové rolety, které už několik let visely v jejím bytě na oknech. Stáří se na nich už podepsalo a dávno nevypadaly tak, jako když byly úplně nové.

Maminka si ale stála za tím, že látkové rolety jsou součástí jejího života a že si zvykla mít je na oknech. Proto mě požádala, jestli bych jí nemohla vybrat nové a umístit jí je na okna v novém pokoji. Nebyla jsem proti a po domluvě s personálem domova jsem se pustila do hledání. Jako nejjednodušší řešení mi přišlo pořídit látkové rolety na internetu, a protože nejsem úplný antitalent, pustila jsem se do toho na vlastní pěst. Brzy jsem našla zajímavou stránku, kde látkové rolety nabízeli. Začetla jsem se do jejich materiálů, prohlédla si nabízené vzory a za pár minut měla jednoho favorita v košíku.

Za pár dní jsem společně s roletami šla navštívit maminku a těšila se, až jí nový doplněk ukážu. Překvapením bylo, že na pokoji s maminkou už bydlela jedna příjemná paní. Oběma se látkové rolety líbily a nemohly si vynachválit mnou vybranou barvu i vzor. Rolety teď dělají oběma dámám ve společném pokoji velkou parádu.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama