Reklama
 
Blog | Alena Matulová

Koupili jsme dům přes realitní kancelář a nelitujeme

„Půjdeme do vlastního“ pronesl jednoho dne manžel u oběda. Toho času jsme ještě bydleli s jeho rodiči, kteří sice měli prostorný rodinný dům, ale čím dál více jsme si všichni uvědomovali, že společné soužití by začalo být brzy na škodu. A když se manžel pro něho rozhodl, dokázal pro to udělat maximum.

Jak se ukázalo, není tak jednoduché koupit domek. Na internetu sice najdete spoustu inzerátů, ale ten vám nevyhovuje kvůli dostupnosti, tamten má špatnou střechu, další už od pohledu působí dojmem, že vám každou chvilku spadne na hlavu. Strávili jsme tři měsíce hledáním, objížděním obvoláváním majitelů a následným zklamáním, že to zase nevyšlo.

„Nedaří se nám sehnat dům na vlastní triko, tak oslovíme realitku“ rozhodla jsem se jednoho dne a nadhodila tento návrh před manželem. Kupodivu nebyl proti, protože sám viděl, že není tak jednoduché objevit takový domek, který by nám vyhovoval.

Kamarádka nám doporučila realitní kancelář v Praze, se kterou ona sama měla dobrou zkušenost. Jak se ale říká: dvakrát měř, jednou řež, proto jsme si našli ještě další informace a nakonec jsme si řekli, že to s realitkou zkusíme. Vysvětlili jsme jim, co hledáme, odpověděli na pár otázek a pak už jen čekali, až pro nás najdou to pravé.

Mysleli jsme si, že to bude trvat klidně několik měsíců, o to více nás ale překvapilo, že se nám realitka ozvala asi za tři týdny. Ukázala nám hned 3 rodinné domky, které odpovídaly našim představám, takže si jen stačilo vybrat. Rozhodli jsme se hned pro ten první, nacházel se na okraji Prahy, byl krásně prostorný a díky svému umístění i příjemně prosluněný. Zkrátka splněný sen. Určitě nelitujeme, že jsme se rozhodli oslovit realitní kancelář. Kdo ví, jestli bychom při hledání na vlastní triko v současné době už vůbec bydleli ve svém.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama