Reklama
 
Blog | Alena Matulová

Jak přimět pubertálního syna, že se dentální hygiena nesmí podceňovat

Každá máma mi dá jistě za pravdu, že vychovávat děti v pubertálním věku dá někdy pořádně zabrat. Jakmile se totiž děti dostanou do věku „mám na všechno svůj názor“, začíná pro rodiče hororové období. I já mám syna v pubertě, nedávno oslavil patnácté narozeniny a tímto dnem jako by pobral všechnu moudrost světa. A jak už to tak u adolescentů bývá, zatímco na nějaké věci už se cítí strašně dospělí, na jiné věci jsou pořád jako malé děti.

Už delší čas jsem si všímala, že syn a dentální hygiena nejdou dvakrát dohromady. Zuby si čistil nepravidelně a o použití ústní vody nebo zubní niti snad slyšel jen ve filmech. Říkat mu to neříkat nemělo cenu, pořád si stavěl hlavu, že nic takového nepotřebuje. Jenže já jsem ten typ rodiče, který dbá na zdraví svých dětí, a vím, že spousta problémů vzniká právě díky nedostatečné hygieně. A tak jsem se vydala na tenký led, kdy se mým cílem stalo přimět syna dbát na dentální hygienu.

Jednoho odpoledne jsem ho donutila sedět v kuchyni, kde jsem s ním chtěla dát řeč. Jakmile zase spustil tu svojí písničku, že jsou moje názory ujetý a podobně, nenechala jsem se zaskočit. Měla jsem totiž v rukávu jedno eso, o kterém jsem si byla prakticky jistá, že zabere. Řekla jsem mu, že moc dobře vím, že už nějakou dobu pokukuje po sousedovic holce. A že žádná žena nedá pusu klukovi, který má mezi zuby zbytky jídla, nebo kterému nedej bože páchne z úst. A tím jsem uhodila hřebíček na hlavičku.

Jakmile opadly prvotní rozpaky, začal se mě syn vyptávat, co má udělat pro to, aby byla jeho hygiena pečlivá. Společně jsme v internetovém obchodě vybrali několik potřebných věcí a pár dní na to nastala velká změna. Byla jsem na sebe pyšná. Syn o svá ústa konečně začal pečovat tak, jak si představuji a už se nemůžu dočkat, až i moje mladší dcerka dospěje do věku, kdy jí tohle všechno budu moci vysvětlit.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama